Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

معرفی کتاب های ترم اول پرستاری

تهیه کتاب های ترم اول پرستاری برای گذراندن واحدهای درسی این ترم ضروری است. منابعی که در این مقطع دانشجویان رشته پرستاری مطالعه می‌کنند، باید در راستای بهبود وضعیت بیماران باشد. به همین دلیل اصلی‌ترین رساله‌هایی که به‌عنوان منبع برای گذراندن دروس و آزمون‌ها و کمک به وضعیت بیماران مورداستفاده قرار می‌گیرند را به اختصار توضیح داده‌ایم تا شناخت کلی نسبت به آن‌ها داشته باشید.

کتاب تشریح یا آناتومی

کتاب آناتومی عمومی دکتر فردین عمیدی بر اساس کتاب آناتومی گری نوشته شده است و به‌عنوان یکی از منابع اصلی این درس در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود. تمامی مباحث اصلی آناتومی به‌صورت مصور برای دانشجویان علوم پایه پزشکی نظیر رشته‌ دندانپزشکی، رشته داروسازی، رشته‌های پیراپزشکی، رشته مامایی و رشته پرستاری توضیح داده شده است.

کتاب آناتومی عمومی دکتر عمیدی که از اصلی‌ترین کتاب های ترم اول پرستاری به شمار می‌رود، توسط انتشارات خسروی به چاپ رسیده است. این رساله ۲۵۶ صفحه دارد که شامل ۱۳ فصل می‌شود. استفاده از تصاویر زیاد در این رساله باعث سهولت در یادگیری و کاهش حجم مطالب شده است که یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های آناتومی دکتر عمیدی به شمار می‌رود.

کتاب فیزیولوژی

کتاب فیزیولوژی گایتون هال برای درس فیزیولوژی تدریس می‌شود. این کتاب توسط دکتر محمدی و قاسمی ترجمه شده است. نویسندگان نسخه اصلی این رساله دکتر مایکل ای‌هال و جان ای‌هال هستند.

از جمله ویژگی‌های کتاب فیزیولوژی پزشکی از کتاب های ترم یک پرستاری می‌توان به زیرنویس ‌کردن معادل یا معنی برخی کلمه‌ها، هایلایت‌ داشتن و ترجمه طبق متن اصلی اشاره کرد. این رساله در جشنواره پژوهشی دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی به‌عنوان ترجمه برگزیده انتخاب شده است.

خرید کتاب های پرستاری

کتاب تغذیه

کتاب تغذیه درمانی برای پرستاری و رشته‌های علوم‌پزشکی به‌عنوان یکی از کتاب های ترم اول پرستاری برای درس تغذیه در نظر گرفته شده است. هر آنچه اطلاعات درباره بدن، عملکرد صحیح آن و تغذیه اصولی نیاز دارید در این کتاب گنجانده شده است. اگر دانشجوی پرستاری یا رشته‌های علوم‌پزشکی هستید، این رساله که توسط دکتر ترانه استکی نوشته شده است را برای درس مربوطه تهیه کنید.

کتاب بیوشیمی

کتاب بیوشیمی پرستاری و مامایی نوشته دکتر رضا محمدی به ‌عنوان یکی از کتاب های ترم اول پرستاری برای درس بیوشیمی در نظر گرفته شده است. خلاصه مطالب مهم بیوشیمی، سوالات کلیدی، و چهار گزینه‌ای همراه با پاسخنامه و بررسی کاربردی این علم در شناخت، تشخیص و درمان بیماری‌ها، برخی از ویژگی‌های این رساله معتبر هستند.

کتاب روانشناسی

کتاب روانشناسی عمومی و اجتماعی برای پرستار، نوشته محسن کوشان از جمله منابعی است که به‌عنوان یکی از کتاب های ترم ۱ پرستاری معرفی می‌شود. دانشجویان سایر رشته‌های گروه پزشکی مانند رشته اتاق ‌عمل، مامایی، بهداشت و پزشکی عمومی نیز می‌توانند از این رساله استفاده کنند.

اساس نوشتار مطالب کتاب روانشناسی عمومی و اجتماعی بر پایه مشاوره، مراقبت، آموزش، برقراری ارتباط با مددجویان و بیماران و همچنین اهمیت و توجه روانشناسی در رشته پرستاری قرار دارد. تمامی مطالب لازم برای یادگیری و به‌کارگیری این مطالب در ۲۱۶ صفحه تهیه شده است.

کتاب اصول و مهارت های بالینی

ترجمه‌های مختلفی از کتاب اصول فنون پرستاری پوتروپری وجود دارد. ترجمه اساتید دانشگاه پرستاری و مامایی بهترین نسخه برای مطالعه به عنوان یکی از کتاب های سال اول پرستاری است. این رساله، مباحثی مانند سلامتی و خوب‌ بودن، مراقبت در عملکرد پرستار، تفکر انتقادی، برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی پرستاری را پوشش می‌دهد.

سخن پایانی

شناخت اولیه از لیست کتاب های ترم اول پرستاری به دانشجویان این رشته کمک می‌کند تا بهترین منابع را برای ترم اول انتخاب کنند. برای تهیه هر یک از این کتاب‌ها می‌توانید آن‌ها را از سایت بهرتو سفارش دهید تا در بازه زمانی کوتاهی به دست شما برسد. دریافت مشاوره درباره هر یک از این کتب، انتشارات و نحوه سفارش آن‌ها به صورت رایگان از طریق پشتیبان‌های ما امکان‌پذیر است. برای این کار به‌راحتی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج‌ شده، با ما تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *