Shopping Cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اطلاعات کامل درباره آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

هر ساله آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری برای ارتقا سطح علمی دانش‌آموختگان رشته پرستاری قبل از اینکه مشغول ‌به‌کار ‌شوند برگزار می‌شود. برای این‌که بتوانید در این آزمون شرکت کنید نیاز است اطلاعاتی درباره مراحل ثبت‌نام، منابع، مباحث، سوالات، مزایا و اهمیت دریافت این مدرک داشته باشید. در این صورت با میزان آگاهی بیشتری در آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری شرکت خواهید کرد و شانس قبولی شما به مراتب بیشتر خواهد شد.

آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری چیست؟

یکی از مدارکی که پس از دریافت مدرک تحصیلی خود از دانشگاه و دانشکده مربوطه برای مشغول‌ به‌کار شدن در مراکز درمانی به آن نیاز دارید، پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری است. برای دریافت این مدرک ابتدا باید در آزمون مشخص ‌شده برای این پروانه صلاحیت شرکت کنید؛ زیرا داشتن گواهی صلاحیت و استعلام گواهی صلاحیت حرفه ای پرستاری یکی از مراحل ضروری برای دریافت پروانه صلاحیت به‌شمار می‌رود.

از جمله مزایای صلاحیت حرفه ای پرستاران می‌توان به ساخت رزومه حرفه‌ای، افزایش اطلاعات و آگاهی حقوقی پرستاران، بررسی عملکرد مناسب پرستاران بر اساس وظیفه قانونی آن‌ها، به‌روز بودن اطلاعات حقوقی این قشر و همچنین افزایش کیفیت خدمات پرستاری اشاره کرد.

ثبت نام صلاحیت حرفه ای پرستاران ۱۴۰۲

ثبت‌نام آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران هر ساله در ۲ نوبت برگزار می‌شود. به همین دلیل تاریخ امتحان صلاحیت حرفه ای پرستاری ۱۴۰۲ نیز مانند سال‌های گذشته، نیمه دوم تیر ماه و بهمن‌ ماه خواهد بود. پس از گذشت این بازه، زمانی برای تمدید و ویرایش مدارک و اطلاعات ارسال ‌شده در نظر گرفته می‌شود. پس از آن در مرداد ماه و اسفند ماه، اقدام به برگزاری آزمون می‌کنند. ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش و به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود.

پیش از ثبت‌نام در این آزمون باید به شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده است، دقت کنید. اگر در حال تحصیل هستید، مجاز به شرکت در این آزمون نخواهید بود. باید مدرک یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا از یکی از ۳ رشته پرستاری، اتاق‌ عمل یا هوشبری را داشته باشید تا بتوانید در آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران شرکت کنید.

نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری حدودا ۳ تا ۴ هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. برای دسترسی به نتایج به سایت سازمان سنجش، بخش پزشکی و قسمت نتایج مراجعه کنید. برای این کار باید کد رهگیری که در زمان ثبت‌نام یا هنگام دریافت کارت ورود به جلسه صلاحیت حرفه ای پرستاری دریافت کرده‌اید را همراه داشته باشید. در این قسمت امکان مشاهده و دریافت کارنامه صلاحیت حرفه ای پرستاری وجود دارد.

اهمیت و ارزش آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری برای فارغ‌التحصیلان این رشته اهمیت زیادی دارد. در واقع داشتن این مدرک ملاکی برای استخدام پرستاران در مراکز درمانی به‌شمار می‌رود. به همین دلیل تمامی دانش‌آموختگان رشته پرستاری که قصد دارند مشغول ‌به‌کار شوند، باید در این آزمون شرکت کنند و پذیرفته شوند.

ثبت نام در آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران

سوالات آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

سوالات آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری را از سرفصل‌های دروس نظری که طی ترم‌های تحصیلی تدریس می‌شوند، طرح می‌کنند. سوالات مربوط به مباحثی هستند که روانشناختی، مراقبتی و ارتقای سلامتی را در افراد ارزیابی می‌کنند.

خرید کتاب‌های دارای نمونه سوال از آزمون صلاحیت برگزار شده در سال‌های قبل و سوالات طرح ‌شده از مباحث این آزمون باعث می‌شود با آگاهی بیشتری در این آزمون شرکت کنید. تهیه کتاب صلاحیت حرفه ای پرستاری و مطالعه دقیق مطالب آن می‌تواند در قبولی شما در این آزمون نقش موثری داشته باشد.

منابع آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

۲ رساله به‌عنوان منبع اصلی برای آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری معرفی شده‌اند. مطالعه منابع آزاد و نمونه سوالات آزمون به شما در یادگیری بهتر مباحث و پاسخ‌دهی بهتر و سریع‌تر کمک می‌کند. این ۲ رساله، کتاب مبانی پرستاری کوزیر و ارب و کتاب اصول پرستاری پوتر و پری هستند.

درسنامه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری و بانک سوالات صلاحیت حرفه ای پرستاری ازجمله منابعی هستند که استفاده از آن‌ها برای دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای پرستاری توصیه می‌شود. این ۲ رساله، مباحث محیط مراقبتی موثر و ایمن، حفظ و ارتقای سلامت، تمامیت روانشناختی و فیزیولوژیک را پوشش می‌دهند.

خرید کتاب های پرستاری

سخن پایانی

با مطالعه مطالب گفته ‌شده، اطلاعات نسبتا جامعی درباره آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری به دست آورده‌اید. تا فرا‌ رسیدن زمان ثبت‌نام این آزمون می‌توانید کتاب‌ها و منابع لازم برای شرکت و قبولی در این آزمون را تهیه و مطالعه کنید. دریافت مشاوره برای شرکت در آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری و همچنین تهیه کتاب‌های موردنیاز برای قبولی در آن از طریق پشتیبان‌ها و مشاورین سایت ما به‌راحتی امکان‌پذیر است. برای این کار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج ‌شده با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری چیست؟

آزمونی الزامی برای مشغول ‌به‌کار شدن در مراکز درمانی و مراقبتی است که دانش‌آموختگان رشته پرستاری می‌توانند در آن شرکت کنند.

پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری چیست؟

پس از قبولی در آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری شما می‌توانید از طریق مرکز علوم ‌پزشکی برای دریافت پروانه صلاحیت اقدام کنید. در این صورت امتیاز بالاتری نسبت به سایر دانش‌آموختگان خواهید داشت.

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *